Járványügyi intézkedések

1.    Maszk használata:

·      Intézményünkben a tanítási órákon, foglalkozásokon, saját tanteremben maszkot viselni nem kötelező.

·      A közösségi terekben (folyosón, mosdóban) történő tartózkodás során kötelező a maszkviselet.

·      A tanulóknál mindig legyen saját használatú maszk!

2.    Védőtávolság:

·      Kötelező a megfelelő védőtávolság (1,5 – 2 m) megtartása a folyosón, amennyiben lehetséges tantermekben.

·      Csoportosulások mellőzése javasolt.

3.    Fertőtlenítés:

·      Szenzoros vírus – és baktériumölő hatású kézfertőtlenítőt biztosítunk a bejáratnál, aminek használata mindenki számára kötelező!

·      Iskolánk minden tantermében pumpás fertőtlenítőszer áll a diákok rendelkezésére.

4.    Szellőztetés:

·      Az osztálytermekben, folyosókon, közösségi helyiségekben a folyamatos szellőztetést biztosítjuk.

5.    Iskolába való belépés:

·      Gyerekek:

-       Az intézménybe csak egészséges, tünetmentes tanuló jöhet.

-       Iskolaidőben belázasodó beteg gyerek elkülönített helyen várja a szülőt.

·      Pedagógusok, dolgozók:

-       Az intézménybe csak egészséges, tünetmentes pedagógus, dolgozó jöhet.

·      Szülők:

-       Csak rendkívüli esetben, igazgatói engedéllyel személyes ügyintézés céljából a járványügyi előírások betartásával tartózkodhat szülő az intézményben.

-       Az intézmény egész területén kötelező a maszk használata és a távolságtartás.

-       A bejáratnál kézfertőtlenítés szükséges.

6.    Ha beteg a gyermek:

·      Feltétlenül értesítse a szülő az iskolát, ha gyermekénél koronavírus gyanú vagy igazolt fertőzés van.

Telefonszám: 30/7830698

E-mail: zb.iskola@gmail.com

·      Ha a tanuló iskolai hiányzásának oka vírusfertőzés, vagy a vírusfertőzés szempontjából veszélyeztetett csoportba tartozik tartós betegsége miatt, hiányzását igazolt hiányzásnak tekintjük.

·      Igazolt hiányzásként kezeljük azt is, ha a gyermek hatósági karanténba került.

·      A gyermek az iskolába kizárólag orvosi igazolással térhet vissza.

·      Hatósági házi karantén esetén a járványügyi hatóság által kiadott, a járványügyi megfigyelést feloldó határozatot szükséges bemutatni az intézménybe való visszatéréskor.